| anonim0007 a întrebat:

Daca mergi ziua cu proiectoarele de ceata aprinse, te amendeaza?

Răspuns Câştigător
| ayurelayurel a răspuns:

Nu.funda?

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Cel mai prost raspuns primeste funda. In premiera pe TPU laughing iti pot arata 2 amenzi date pentru asa ceva mie nu altcuiva! Spune clar in legislatie ca orice semnal luminos, far, giroscop sau alte surse de lumina exceptand obiectele fosforescente si reflectorizante sunt interzise unui autovehicul exceptand autovehiculele politie, salvarii, coloanele oficiale... etc. etc. etc. Si apoi spune ca in cazul in care un autovehicul se afla pe un drum national, european, autostrada... are obligatia de a merge numai cu luminile de intampinare aprinse! Specifica NUMAI CU!

| a1doru a răspuns:

Nu.

| evostyle7 a răspuns:

Te amendeaza si ziua si noaptea, cu exceptia cazurilor in care e CEATA. Si ca mesaj pentru conducatorii auto ( nu soferii ) - pentru ca e o diferenta majora - care umbla cu proiectoarele aprinse indiferent de conditii, sper sa retineti cum sta treaba cu proiectoarele. Cand va vad, eu de obicei va dau faza lunga + proiectoare, si daca esti mirat si te uiti in oglinda, o sa constati ca am si stopurile de ceata aprinse, poate poate va dati seama ca sunteti necivilizati in trafic devil Apropo, amenda e un punct sau doua penalizare, adica un punct reprezinta 10% din minimul pe economie. Si funda aia care ai dat`o aiurea, cam inseamna dezinformare. Scoate`o si dai`o altcuiva ( nu insinuez mie ). Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da normal.nu e cam logic? si in plus de ce ai merge cu proiectoarele de ceata ziua cand nu e ceata? de smecher?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu