| ___scTW a întrebat:

Daca motocicleta sta parcată la mine in curte are voie poliția să vina sa îmi facă control?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Normal ca politia are voie sa faca control, dar acel control este bazat pe ceva, pe un document, pe o informatie sau o idee justificata, nu se face la intamplare ca nu le place de ochii tai!
Nu ne-ai zis in ce context!
Asa daca zic are voie politia sa imi cerceteze marul din curte? poate da, poate nu, dar daca nu au motive nu vor veni.
Daca nu ai facut vreo infractiune cu acea motocicleta, nu va veni nimeni!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca exista suspiciunea ca motocicleta a fost parte dintr o infractiune atunci da.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da.
La mine mai vin din cand in cand in control la garaj, sa vada daca nu repar masini din accidente nedeclarate.

| ReddY25 a răspuns:

Da