| StefanDrg a întrebat:

Daca parchez masina pe un loc de parcare cu plata si platesc parcarea pentru o lună intreaga cu aplicatia "tpark" de pe smartphone. Trebuie sa scot la imprimanta dovada platii sa o las in parbriz la masina in parcare? Sau stie agentul ala care verifica ca eu am platit fara sa am dovada in parbriz? Ce aparat foloseste agentul ala? Cum functioneaza? Multumesc

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Îți verifica numărul. Nu îți trebuie nicio dovadă. Dar e bine să păstrezi pe email factura.

6 răspunsuri:
| SharpEagle a răspuns:

Pai, parcarea pe care ai platit-o are un loc bine specificat acolo, un numar al locului respectiv?
Daca n-are (poti parca oriunde pe aria respectiva), atunci angajatul nu cred ca are de unde sa stie, trebuie sa-i faci dovada platii. Si m-as mira sa aiba ei acces la numerele auto care au platit in avans locuri de parcare...

| StefanDrg explică (pentru SharpEagle):

E parcare cu plata pe zone. Gen zona 1 toate parcarile mai multe strazi. Eu platesc parcare pe zona 1 care includ mai multe strazi si locuri de parcare oriunde pe strazile respective

| SharpEagle a răspuns (pentru StefanDrg):

Pai, da, aia imi imaginam si eu. Deci, cred ca doar cu dovada platii te vei descurca.

| StefanDrg explică (pentru VoidEternal):

Sigur? Multumesc

| VoidEternal a răspuns (pentru StefanDrg):

Da. Am avut parcata masina 5 zile consecutiv toata ziua intr-o locatie centrala. Platit cu aplicatia. Langa mine masina unui prieten care intr-o zi nu a platit si-a luat amenda eu nu, fara sa am ceva in geam. Au o aplicatie pe android ce-l mai probabil, nu trebuie sa aiba cine stie ce scule performante.

| SharpEagle a răspuns (pentru VoidEternal):

Si baga numarul masinii acolo, sau cum?
Ca idee: o infrastructura d-asta, cu aplicatie, cu acces online, cu baza de date costa o caruta de bani de implementat, plus sculele din spate.
Daca au, foarte bine. Dar nu e vorba doar de o aplicatie android aici, sunt cele de mai sus, plus costuri recurente cu administrarea si mentenanta.

| VoidEternal a răspuns (pentru StefanDrg):

Îți verifica numărul. Nu îți trebuie nicio dovadă. Dar e bine să păstrezi pe email factura.