| tadeee a întrebat:

Daca parintele meu are 50 de ani si eu 18 ani, este adevarat ca daca e pe numele meu asigurarea rca tot la fel este daca ar fi asigurarea pe numele lui?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este adevarat, fiindca tu ca incepator nu esti acoperit de asigurarea, decat daca tatal tau te adaua si plateste mai mult la asigurare.
Daca asigurarea este doar pe numele tatalui si tu ca incepator faci accident, tu nu esti acoperit de asigurare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu cat esti mai tanar cu atat asigurarea e mai mare pana la varsta de 30, pe acolo se mai egalizeaza

| tadeee explică (pentru suntserios):

Da,dar el nu are permis

| suntserios a răspuns (pentru tadeee):

Si?
RCA se face pe proprietarul din talon al masinii, indiferent ca are sau nu permis.

| tadeee explică (pentru suntserios):

Si o sa te tot la fel de ieftin cat e pentru varsta lui?

| suntserios a răspuns (pentru tadeee):

Exista calculatoare online unde vezi pretul exact, nu conteaza doar varsta.

| vatadezahar24 a răspuns:

Buna! Normal trebuie sa fie mai ieftina asigurarea RCA daca o pui pe parintele tau, deoarece aceasta se ofera in functie de varsta proprietarului autovehiculului. Sper ca te-am lămurit!

| Led25 a răspuns:

Daca este asigurarea pe numele lui, atunci platesti mai putin

| Led25 a răspuns:

Cu cat esti mai inaintat in vârstă cu atat platesti mai puțin