| maradona10 a întrebat:

Daca pun folie fumurie pe parbriz si celelalte geamuri, se mai incalzeste asa repede in masina?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai mult se va observa ca nu te va bate soarele direct, de incalzit tot se va incalzi

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu se mai incalzeste deloc repede, insa pe parbriz nu poti pune decat parasolar, ca sa nu ramai fara talon, iar pe geamurile din fata e mai bine sa nu pui nimic. Altfel tot se gaseste odata un "garcea" sa te lase fara certificat, si e destul de scumpa distractia recuperarii. Daca mai ai si masina pe numele nu-stiu-cui, cand ti se retine certificatul poti s-o faci cotet de gaini.

| relian a răspuns:

Se incalzeste daca o lasi in soare.Msinile nu-s izolate termic mai deloc.Insa poti folosi aerul conditionat cind folosesti masina.Pe parbriz nu se pune absolut nici o folie, nu ai voie si nimeni nu iti pune asa ceva.Pe restul geamurilor se pune dar trebuie sa intrebi la inspectia tehnica ce folie, adica cit de intunecata sa fie.O sa iti spuna un numar pentru ca vizibilitatea geamului se masoara cu un aparat nu mai stiu exact in ce masoara lumeni si trebuie sa fie pentru RO nu stiu exact cit, dar intrebi la instectia tehnica.Parbrizul il lasi asa cum este pentru ca altfel cheltui bani aiurea.Dar nici nu iti pune nimeni, doar sa iti pui tu singur.

| OldSoul a răspuns:

Nu, nu se mai incalzeste, dar vezi sa fie omologate sa nu ai probleme cu politia.