| LaviniuA a întrebat:

Daca vrei sa faci camping in masina, cat de lunga trebuie sa fie masina? Gen las scaunele, bancheta si pun o saltea deasupra sau ceva asemanator.
Sa zicem ca am 1.77. Ar merge in astea 4x4, versiunile cu 2 usi: Suzuki Jimny, Land Rover Freelander, Mitsubishi Pajero? Sau ar trebui cu 4 usi?
Mersi.

2 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Suzuki Jimny este destul de scurta (mai mica si decat un Jeep Renegade) deci nu cred ca e suficient spatiu - dar este o masina de teren excelenta. Cred ca cea mai buna varianta e Mitsubishi Pajero cu 5 usi. Depinde cat de des vrei sa faci asta, daca e visul tau e sa iti petreci vara off road cu camping in masina arunca o privire si la Toyota Land Cruiser.

| liviuh a răspuns:

Ca sa poti dormi lejer, masina trebuie sa fie break; rabatezi banchetele din spate, intinzi salteaua si...somn usor.