| Popovici_Sorin_1990 a întrebat:

Dau funda.
Am un atv 125 4t si i-am schimbat chiuloasa si l-am pornit. S-a oprit ca nu mai avea benzina i-am pus alta si acum porneste, il accelerez, se tureaza tot dupa cateva secunde moare

3 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, verifica in primul rand carburatorul, o curatare completa iar apoi verifici cumva bobina de inductie/cdi-ul sau alte fire. nu putem sti exact care e cauza, ia fiecare particica in parte si analizeaza, mult succes

| Vlad244 a răspuns:

Verifica sa fie schimbul de ulei facut, pentru ca poate afecta (eu am patit nu de alta) si cablajele sa fie in regula ( ma refer la acel 1 cablu sau 2 care merg la bujie de la cdi ) si sa dea curent bujia, si segmentii si sa te asiguri ca ajunge benzina la bujie, alimentarea sa fie corecta. Daca toate sunt in regula, ar trebui sa porneasca 100%

| Popovici_Sorin_1990 explică (pentru Vlad244):

Porneste dar sta si moare in 10 sec