| Andrey550 a întrebat:

De ce am nevoie pentru a conduce legal un scuter de 49cc, am înțeles ca se conduce cu categoria AM dar în ce consta și de ce am nevoie?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa faci o scoala de conducere pentru categoria AM (se poate incepe la 15 ani si luni) si apoi sa sustii probele teoretica si practica (parcurgerea unui traseu in poligon) dupa implinirea varstei de 16 ani.

| Andrey550 explică (pentru Ioandelasal):

Deci doar poligonul se face? Nu se ds proba pe calculator? Cu întrebari! (chestionare)

| Ioandelasal a răspuns (pentru Andrey550):

Nu mi-ai citit atent raspunsul. Ti-am spus ca se sustine proba teoretica, asa se numeste juridic si literar proba numita popular "sala" sau cum o numesti tu "pe calculator". Si proba practica pentru AM este doar in poligon.