| Superior a întrebat:

De ce femeile prefera masinile mici si urate (in opinia mea)? De exemplu Micro-Car-urile am vazut ca sunt frecventate de tinere. Chiar nu le inteleg! Genul ala de masini mi se par oribile pe partea de design!

16 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pentru ca femeile sunt practice si considera masina un mijloc de a ajunge din punctul A in punctul B si nu un instrument de agatat.
Cand ajungi in punctul B, in general, e mult mai usor de gasit loc de parcare pentru un Opel Corsa (sa zicem) decat pentru gogeamite vaporul (Q7...sa zicem).

| Superior explică (pentru ardnaxur1961):

Personal o masina frumoasa pentru. mine n-ar fi un instrument de agatat, ci pur si simplu o implinire si bucurie in inima mea.

| RAY a răspuns:

In lumea femeilor nu este concurenta ca la barbati,gen ce masina ai,ce femeie ai,cati banii ai,ele folosesc o masina in mod rational de a merge cu ea nu de a defila cu ea pe strazi, femeile sunt mai rationale ca multi barbati, plus ca ai unde sa parchezi mai mereu si consuma mai putin, cat de rational si inteligent e, nu sa ai un bmw si rate in banca si sa stai si in chirie si pe datori

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca barbatii din Romania sunt zgarciti si nu dau doi bani pe femeile lor.

Eu de exemplu, am primit cadou de 8 martie anul asta, o mazda3 nou nouta!

| Superior explică (pentru Violleta2022):

Frumoasa masina, sa o stapanesti sanatoasa happy

| OldSoul a răspuns:

Pentru ca sunt mai compacte, usor de parcat, manevrat, si desigur sunt mai feminine ceea ce le place. Noi fiind barbati suntem atrasi de masinile mari, impunatoare, dar la fete cel mai adesea e exact invers, vor o masina mica si "draguta".

| Clorox a răspuns:

Nu toate!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Pentru ca pentru ele parcarea este o chestie de domeniul SF-ului.

| LTAA a răspuns:

Pentru ca sunt mai ieftine si mai usor de manevrat.

| Betty12345678 a răspuns:

Ele nu au de unde sa stie ca in opinia ta masinile alea sunt urate :/

| Lola05 a răspuns:

Eu sunt femeie și le urăsc laughing))
În schimb mor după mașinile sport, dar pentru că am o atitudine mai eco, prefer una cu consum mai mic.

| Goddess23 a răspuns:

Buna. Stii cum se zice ca gusturile nu se discuta... De obicei femeile prefera masinile mici pentru ca sunt usor de condus, de parcat si ai mai putin de intretinut. In plus ele nu isi incarca portbagajul cu navete de bere sau alte lucruri specifice barbatilor si nu au nevoie de o masina mare.

Răspuns utilizator avertizat
| Omis a răspuns:

Nu toate fetele/femeile prefera masinile mici.

| ekkk a răspuns:

De ce tinere cauta bmw si nu iubirea? pentru ca sunt idioate, asta e si raspunsul la intebarea ta.

| Omis a răspuns (pentru ekkk):

Care e relevanța raspunsului tau la ceea ce a întrebat el? laughing)))