| SofiaAbigail a întrebat:

De ce prefera bărbații femeile mai tinere in defavoarea celor de varsta lor?

23 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai?

| DeathIncarnate a răspuns:

E un "meci" greu o relatie cu o femeie matura(nu neaparat ca varsta, ci si ca gandire)pentru majoritatea barbatilor.
Si totusi as putea sa adaug ca e mult mai frumos decat cu o persoana necoapta la minte.

| RAY a răspuns:

Din motive de reproducere, una mai tanara naste fara probleme, duce sarcina pana la sfarsit de multe ori, este si atras sexual de ea, femeia in schimb cauta stabilitate, siguranta asa ca cauta ceva mai in varsta, asa am evoluat ca specie, peste tot poti vedea asta

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Imi dai seen, Ray? sad

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Da imediat

| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa-si dovedeasca lor, ca sunt virili si la varste mai inaintate.

| Goete a răspuns (pentru Violleta2022):

Cata inteligenta! Cine vorbeste in intrebare de varste inaintate?
Baietii se coc mai tarziu, necopti fiind necoapte necesita

| Violleta2022 a răspuns (pentru Goete):

Copilasii ar trebui sa nu raspunda, daca nu stiu cu ce se manaca asta.
Tu nici la capitoul intalnit fete nu ai ajuns, dar vad ca te bagi, sa dai raspunsuri care nu fac vreun sens la varsta ta si este dificil sa le intelegi.
Ia o pauza baiete, si raspunde doar acolo unde ai invatat lectia!

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca potrivit conceptiei sau a convingerilor existente in mintea unor sau chiar multor barbati (adulti), fetitele, adica ''junioarele'' minore, reprezinta ''fructul interzis'' dar ravnit chiar daca este ilegal.

| Frank51 a răspuns:

Dar femeile nu prefera barbati mai tineri?

| SG1995 a răspuns (pentru Frank51):

Rar asta, ele caută o imagine protectivă, dominantă. Mai toate tipele cu care am vorbit mi-au zis că caută tipi mai în vârstă măcar cu un an.

| OldSoul a răspuns:

In general femeile nu se uita la barbatii care au aproximativ aceeasi varsta cu ele, deoarece cel mai adesea ii considera imaturi, si nu prea au ce vorbi cu ele.
Tot din acest caz e posibil ca si barbatii sa le evite pe cele care au aproximativ aceeasi varsta cu ei, deoarece ele si-ar dori poate ceva mai serios, si cat mai rapid, dar ei nu.
Din cazul asta, se axeaza pe zona care ofera cea mai mare marja de succes, cele ceva mai tinere.

| SG1995 a răspuns:

E simplu:
1. O tipă de vărsta aceeași vârstă cu băiatul nu se uită la el. Caut instinctual băieți mai învârstă, mai înzestrați intectuali, fiind considerați mai maturi și virili.
2. Ține de punctul unul, o tipă mai de 18 de exemplu e cu ceva ani decât un tip de 20, dar au o chimie mai grozavă, din cauză că una de 20, e nițel mai dezvoltată mintal ca un tip de aceeași vârstă. Dar primul punct de criteriu principal.

| Plato a răspuns:

Cu varsta, le mai lasa sanii, se inmoaie pielea etc. Singurul motiv e cel estetic, sexual.

| Plato a răspuns:

Am uitat sa precizez ca doar barbatii mai putin elevati fac chestia asta.
Vezi-o pe sotia lui Iohannis si pe a lui Dragnea, sa vezi ce ce inseamna domn si ce inseamna jegos.

| Dismally a răspuns:

Cred ca sunt mai multe motive: femeile mai tinere pot fi mai atragatoare, pot fi mai deschise la minte, mai pline de viata, ii pot face pe barbati sa se simta si ei mai tineri la randul lor.

| PersonajFictiv a răspuns:

Ca sunt mai...netrecute prin materie, le mediteaza ei.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar cine a zis ca eu prefer femeile mai "tinere"? Eu caut una 90/60/90. 90 ani, 60 zile de trait, 90 milioane de dolari in cont. laughing
Pe una tanara trebuie sa o intretin eu. Cand femeia in varsta ma intretine ea pe mine pentru ca ea ma vede ca pe fiul ei cat si ca pe un iubit laughing.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce jupan ordinar esti :)) eu mi-am comandat o papusa de silicon din USA cu 6300$ in 5 luni ajunge acasa acum a inceput productia dar vezi tu dureaza mult pana o face chiar ca, o luna dureaza pana ajunge acum sa vad daca trebuie sa merg dupa ea in aeroport sa o ridic la controlul vamal platind taxa sau o primesc acasa prin UPS. https://www.realdoll.com/product/michelle-3-0/

| OrdanKarris a răspuns:

Pentru ca cele in varsta culeg bagaj odata cu varsta, devin foarte impulsive, unele chiar insuportabile. Pentru ca fetele tinere cauta barbati mai in varsta. Acum daca o femeie mai in varsta desface picioarele pentru mine si arata decent, nu am sa refuz. Depinde de femeie. Dar daca acea femeie este si batrana si cu bagaj si nici macar nu e dispusa sa fie deschisa sexual pentru un barbat, atunci nu exista motiv sa alegem o astfel de femeie? Femeile mai in varsta se lauda cu inteligenta, dar vezi tu, inteligenta ta nu-mi tine maciuca sculata. Tineretea, fermitatea, nebunia feminitatea si naivitatea imi va tine maciuca sculata si cu cat o fata e mai tanara cu atat are toate calitatile sus mentionate.

| Șurubelniță a răspuns:

Depinde despre ce bărbați vorbim. În general cei de până în 35 de ani preferă pe cele tinere pentru felul în care arată și pentru că teoretic ele sunt mai lipsite de experiență astfel încât pot conduce relația după bunul plac. Adică practic să le fraierească.
De la 35 în sus (35 fiind un număr aleatoriu) de obicei e vorba doar de atracția fizică.

| SalutCeFaceti a răspuns:

Deoarece sunt mai naive, acelea prefera distrctia si nebuniile sexuale, arata mai bine in general.