| Superior a întrebat:

De ce femeile prefera microcar-uri de alea urate si mici sau SUV-urile,masini extrem de mari? De ce foarte mic sau de ce foarte mare? De ce nu ceva normal cum prefera un barbat,gen BMW E46, Audi A4, etc?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pentru femei, care sunt practice prin definitie, masina e DOAR un mijloc de a ajunge din punctul A in punctul B, cat mai repede, cu consum mic si fara prea mari dificultati in a gasi un loc de parcare.
Pentru barbati, masina e o prelungire a orgoliului: cu cat e mai mare, mai zgomotoasa si mai mancatoare de combustibil, cu atat mai "cocos" se simte ala din spatele volanului.
Cat despre "preferinta" pentru SUV-uri, la femei, ma uit in jurul meu, aici unde locuiesc. In 99, 99% dintre SUV-uri, la volan e o turcoaica infofolita, care habar n-are ce stie un SUV sa faca si care incurca toata circulatia cautand, la pas, un loc sa-si parcheze vaporul.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Si eu ma gandeam la acelasi lucru. Pentru masinile mici este intotdeauna usor de gasit un loc de parcare si sunt mult mai usor de condus. Din cauza asta si eu tot o masina mica prefer. Cu cat e mai mica, cu atat e mai bine.

Cat despre SUV-uri sau alte masini foarte mari la femei, ma gandesc ca le gasesc utile daca au familii mari. Atat pentru membrii familiei cat si pentru transportarea diferitelor bagaje si chestii pentru copii. Iar in general, cred ca turcoaicele intra in categoria asta, mai ales pentru ca ele se ocupa, in general, de transportul copiilor.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asa cum si barbati nu prefera ce ai scris acolo asa si si unele fete, fiecare om e diferit si are anumite dispoziti pentru anumite lucruri, unele femei vor sa se simta protejate altele vor doar ceva cu care sa se deplseze atat si nu conteaza cum arata masina, si femeile concureaza intre ele sa stii

| Superior explică (pentru RAY):

Nu stiu, as prefera sa nu conduc niciodata decat sa merg la volanului unui smart de ala mic si urat.

| RAY a răspuns (pentru Superior):

Dar consuma putina benzina plus ca ai mereu unde parca