| anonim_4396 a întrebat:

De ce in timp ce merg incepe masina sa piuie, iar in bord scrie "STOP!"? Ce problema ar fi? Golf 5

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte multe probleme ar putea fi.
cel mai probabil iti si detalieaza eroare sau ti se aprinde si un martor specific problemei.

Stop ala semnaleaza o problema destul de grava, ar trebui sa o duci la un service sa ii citeasca erorile la un tester

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pentru ca Volkswagen.
In timp ce pe ecran iti apare STOP, sigur s-a aprins si un bec rosu in bord. Cel mai probabil, simbolul de la ulei, sau de la racire (supraincalzire).
Ar putea fi, de asemenea, si senzorul-plutitor de la capacul vasului cu lichid de frana, pentru ca, deh: Vulzvagin!
Sau un bulb de citire din motor, din aceeasi cauza: Das auto!
Mie la Passat, dupa ce am luat-o fara probleme si am bagat-o in revizii, la nici un an de la intrarea in folosinta, cand pornesc motorul se intampla asa: ESP si ABS sunt moarte, doar e VW; tiuie tare si imi clipeste semnul exclamarii, ca doar e VW si are si ea senzorul de la lichid. Cand se incalzeste motorul incepe sa clipeasca spirala galbena, ca doar e vw, am schimbat injectoarele si acum a cazut pompa.
Fa-o si scapa de ea! Sunt atatia prosti pregatiti sa sara in apararea VW-ului, deci ai cui sa o vinzi.