| Joker1958 a întrebat:

Deci o skoda superb 1.9 tdi 2004 mergea frumos dar prin decembrie a avut o problema cu alternatorul si cam 15 km nu mi-a incarcat bateria mers doar cu faza scurta, l'am desfacut si l'am facut dar pentru ca a fost frig si masina a stat in garaj nu a mai pornit.Am pornit'o cu un redresor si s-a mai incarcat bateria, acum nu mai face probleme la pornire dar cand o pornesc si o tin la relanti merge cam intrerupt daca o turez suna frumos, de la ce ar putea fi?

Răspuns Câştigător
| a1doru a răspuns:

Da,nu-i asa ca atunci cand se incalzeste motorul, nu mai face ''figuri'' la relantiu?

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Nu este sigur problemă de baterie sau alternator. Dacă bateria ar fi defectă nu ai reuşi să porneşti motorul, iar dacă ar fi alternatorul - nu ar mai încărca bateria, fapt semnalizat şi la bord.

| GabyVIP a răspuns:

Deci sa inteleg ca acum incarca bateria? daca o pornesti la rece si iti da sa moara(se balbaie relantiul) este de la bujii pentru ca tu ai tdi si bujiile sunt cu incandescenta - nu iti functioneaza vreuna

| Joker1958 explică:

Da incarca bateria, si nu moare la relantiu doar ca merge cam intrerupt daca o tii la turatie mai mare merge ceas