| andyarx a întrebat:

Salutare, am un skoda superb 2 si un nepot s-a jucat cam o oră pe la ea, chestia e că atunci cand am vazut cheia era in contact gen pe ultima treaptă cand dai sa pornesti ( cand astepti sa se stinga martorii si invarti), nu stiu cat timp a stat așa. Am incercat să o pornesc și sa chinuit da nu a pornit, acum se aude de doua ori ca si cum ar porni la frig si se opreste. Sa descarcat bateria oare? Sau s-a defectat altceva? Multumesc

2 răspunsuri:
| KovacsB a răspuns:

Il trimiteti pe nepotel cand mai creste sa faca scoala de mecanici auto, apoi il obligati sa o repare.

| andyarx explică:

Precizez ca masina e din 2009, diesel. Am citit pe net că ar putea fi bobina de inductie, momentan nu am cu ce sa incarc bateria ca sa vad sigur ca nu e ea descarcată.