| Alin15022000 a întrebat:

Detin un BMW X5 E53 din anul 2005 si in urma cu o ora, la plecare mi-a apărut în bord martorul baterie, am mers cu ea asa vreo 10 km, după care mi-au apărut mai mulți martori in bord și deodată mașina s-a oprit din mers și la fel și motorul. Aveți idee ce ar putea sa aibă? Poate alternatorul? Sau doar fulia de la alternator?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Doar un mecanic iti va zice, cand se aprinde bateria problemele pot fi legate de ea sau alternator, fiind cele mai comune cauze cand se aprinde martorul in bord rosu (baterie)

| sierra1 a răspuns:

"a apărut în bord martorul baterie... Poate alternatorul?"

in mod sigur aia e!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pai... S-a stricat.
Martorul de baterie poate sa apara si de la scurtcircuit pe undeva, la fel si simptomele descrise. Sau de la borne slabe.
Daca nu stii sa-i faci nimic, n-o mai lungi, du-o la service pentru constatare.
Intrebarea ta se numeste pierdere de timp.

| zilog a răspuns:

CE FACEM NOI ACI un form pentru mașini!? parcă era pentru oameni!
Cineva să opreasca postarea anunțurilor pentru mașini pe acest site!