| Gabriel_Yannis_1996 a întrebat:

Salut, am cumparat un Fiat Stilo 1.6 16V 2002. Am o problema foarte mare dupa o zi de la achizitionare mi s-a oprit motorul in mers, mi-a aparut bateria in bord si uleiul si dupa 4-5 secunde a pornit si mi-am vazut de drum. Am fost la un mecanic a spus ca e de la alternator am facut si alternatorul, degeaba. Motorul merge perfect singura problema e ca mi se opreste motorul cand nu ma astept, de mers masina merge bine dar 1-2 ori imi moare motorul in timpul mersului. Daca poate sa ma ajute cineva. Va multumesc

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca baterie ai cand o pornesti dimineata, inseamna ca alternatorul incarca. Mai ales ca ai zis ca l-ai facut. Problema poate fi alta. vreun scurt ceva, daca zici ca ti se aprind aiurea becuri in bord. La cat sta la relanti? trage bine?
moare motoru cand sta pe loc sau cand pleci tu? cate turatii are cand stai la un stop, la relanti?