| aida009 a întrebat:

Din ce tara provine chevrolet?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

EE.UU (Statele unite ale Americii).

| Stefanu a răspuns:

Cred ca America(Statele Unite ale Americii).
Stima!

| stefan110310 a răspuns:

S-a mutat de la Zurich din Elvetia in Germania unde se afla si sediul Opel. vorbesc de GM si implicit de Chevrolet

| stefan110310 a răspuns:

Muscle car-urile sunt niste masini impresionante. nu folosesc tehnologii avansate ci mai mult "forta bruta". cred ca cele mai frumoase si puternice sunt Chevrolet Chevelle SS si Camaro SS. au motoare de 6500-7000 cmc deci ar cam trebui sa mergi cu cisterna pe post de remorca. in jur de 400-450 cai. nu prea ai ce sa faci cu o astfel de masina decat doar impresiehappy. pretul oricum e foarte ridicat: in jur de 30.000$ una acceptabila. Asta ca o completare la ce a spus "FurtunaDiesel" happy

| Michael54654654 a răspuns:

Muscle car.
Muscle-car->Masini vechi, care nu au stabilitate, foarte zgomotoase(gen Chevrolet camaro SS). Masinile au fost fabricate in AMERICA.
FUNDA?

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru Michael54654654):

Daca tu spui ca nu are stabilitate Camero SS care este cu suspensie full gas si sasiu din 2 bucati te sfatuiesc peste 10 ani cand faic 18 ani sa nu dai de permis ca sigur nu ai viata lunga cu concepte de genul asta.

Ca sa raspund la intrebare Chevrolet are fabrici in: Argentina, Brazilia, Chile, Ecuador, Venezuela, Mexic, Elveția, Pakistan, India, Tailanda, Japonia, Corea de Sud, Africa de Sud, Rusia, Noua Zeelandă, Australia, Canada și China si este impartit in doua, o parte americana care face masini cu motoare mari si de obicei pe benzina si o parte care face masini pentru piata europeana, asiatica si America de Sud. Gasesti destul de multe detalii aici. http://ro.wikipedia.org/wiki/Chevrolet

In acelasi timp Chevrolet fabrica si Ceasuri in Canada si Elvetia dar cred ca tu te refereai stric la productia de masini!

| Sburatorul a răspuns:

Din cate imi amintesc, Chevrolet apartine General Motors care are sediul in America.

| claudiu6860 a răspuns:

America :\

| georgecristy a răspuns:

America, apartine General Motors big grin