| Nicu282 a întrebat:

Doar pentru cei care stiu exact: Daca masina trage dreapta, care anvelopa poate sa nu aiba aer? Stanga sau dreapta?
Stiu ca sunt si alte cauza dar ma intereseaza doar legat de presiunea in anvelope acum

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Dreapta, normal. Fiind moale, suprafata de frecare este mai mare. Si rezistenta la inaintare creste.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E atat de greu sa verifici presiune sa vezi unde e mai mica?

| Nicu282 explică (pentru suntserios):

Am intrebat pentru ca vreau sa o cumpar si mi-a spus proprietarul ca trage drepta dar a spus ca toate celelalte componente de la directie sunt aproape noi. Mersi de raspuns happy

| fis a răspuns (pentru Nicu282):

Poate chiar aia e problema, dupa ce ai schimbat unele componente de la directie trebuie sa faci unghiul de fuga la un service specializat (costa undeva la 50 de lei si dureaza vreo 15 minute) Intreaba-l daca a facuta asta.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Dreapta.

| fis a răspuns:

Daca trage dreapta e anvelopa din dreapta!