| LoLoX a întrebat:

Doresc sa imi achizitionez o masina sh/noua dar dispun de 1500 € si as dori sa dau acest avans. Doresc un hatchback relativ nou sau de prin 2014 in sus. Ce masina ma sfatuiti sa aleg? Mi se pare ok Peugeot 308.
Pe ce sa merg... credit auto sau leasing?

3 răspunsuri:
| StefanCosmin a răspuns:

Leasing. poti sa tii iei un ford focus, sau o skoda fabia, sau un vw golf, de ce nu? depinde si de ce optiuni ai nevoie pe o masina

| LoLoX explică (pentru StefanCosmin):

Ca optiuni navi, faruri cu lumina led. Fabia si golful sunt de la VAG si 1.2 tsi consuma cam mult. Focusul l-am vazut la 12 13 mii cu motor 1.5 diesel varianta 2015. in principal o masina noua as vrea sa fie maxim 16 mii.
De ce as alege leasing? as plati mai mult + valoare reziduala

| StefanCosmin a răspuns (pentru LoLoX):

Am mai intrebat lume, persoane care si au luat masini noi (unchiul meu si a luat o skoda rapid) si a ales varianta leasing, si din cate i au explicat reprezentantii Skoda, e mai avantajos. Insa iti recomand sa te mai informezi si tu daca vreiwinking