| Dragos223 a întrebat:

E mai scump un seria 7 cu volan pe dreapta decat unul cu volan pe stanga in Anglia?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, pentru ca la ei volanul este tot pe dreapta, iar sansele sunt mult mai mici sa gasesti cu volan pe stanga in Anglia. Daca vrei masina cu volan pe dreapta, cauta-ti in Romania, sunt atatea, ca mereu cand ma uit pentru mine sa imi iau masina, vad numai si numai anunturi cu masini cu volan pe dreapta.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Masinile englezesti sant mai ieftine pentru ca vor sa scape de ele nu e din cauza volanului in dreapta. Aia sant oameni seriosi, fac si reducere cand o cumperi.

| DataSoft a răspuns:

Nu știu dacă găsești așa ușor mașină cu volan pe stângă in uk.

| FakeJoker a răspuns:

Chestia e urmatoarea, cum au zis si colegii, pretul unei masini cu volan dreapta in Anglia, ar fi echivalent cu pretul uneia volan stang in restul tarilor, DAR, o masina cu volan dreapta, exportata altundeva (Romania de exemplu) va costa mult mai putin, de ce? pentru ca prezinta un dezavantaj un volan pe dreapta unde benzile sunt tot pe dreapta.