| anonim_4396 a întrebat:

E posibil ca o masina sa aiba din fabrica xenon fara lupe?
Am vazut mai multe Volvo XC70 cu stergatoare de far sau stropitoare si xenon dar farurile fara lupe
Eu stiam ca alea cu xenon original au spalatoare, lupe si senzori automat de reglaj

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Orice le iese din cap. De fel sant halogene fara lupa

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Eu am halogen cu lupe și mi s-a spus că pentru xenon trebuie puse spalatoare, module și senzori

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca la nebuni in ro... dar dc nu incerci sa o inscrii in BG? Mergi 1 data pe an sa faci ITP-ul la ei. O tunezi la maxim dupa bunul plac politia in RO nu are ce sa.ti faca. Si daca ar fi lege sa stai 90 de zile in tara iesi cu ea cand faci 88 de zile la granita si te intorci mai o plimbare mai o gagica si te doare la palanga (pu). Am de gand sa imi aduc masina asta https://ibb.co/Wcm8Hwc cu volan pe dreapta acasa cu modificari valoarate in 5000£ si vreau sa o inscriu in BG fara discutii. Daca tara mea nu imi permite sa fiu fericit cu masina mea atunci aplicam solutiile vecinului bulgar. E din 2019 a mea

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Cam aceeasi treaba ca e inscrisa in RO sau BG
Sunt omologate pe EU si poate sa ia certificatul un politist roman
Atat e norocul ca agentii nu stiu sa traduca actele

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Indiferent de tara de origine til ia daca vrea. Ma refer la tuning bulgarii permit orice la masina. Politistul nu poate sa retina actele pentru ca vede ceva straniu gen body kit la masina. In instanta va plati cu varf si indesat. Caz masina uk in ro perioada vizita cu geamurile din fata fumurii. V5C confiscat dar in instanta a castigat pustiul cauza pentru ca in UK se tolera ce a facut la masina lui. In ro trebuie sa fi prudent in trafic sau folosesti o statie daca e fara antena lunga si nai stres. Din cate am auzit rar si politia sta la control pana la 11 - 12 dupa masa. In capitala noaptea mai des teste de alcolemie si droguri