| Lionix a întrebat:

Efectiv motoru merge dar nu se duce masina, distributia e perfecta
Ajutor!

Răspuns Câştigător
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, daca iti curge din blocul motor acel ulei vede, inseamna ca ti sa fisurat motorul si a patruns lichid de racire in el, e grav, incearca sa depistezi de unde iti curge si sa duci masina la un mecanic

2 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Ambreiajul este de vina! Intra in viteze? Poti pleca de pe loc?

| Lionix explică (pentru RB26DETT):

Faza este ca nu imi mai porneste motorul de loc... ii curge un lichid verde uleios.

| DaniTDCI a răspuns (pentru Lionix):

Salut, daca iti curge din blocul motor acel ulei vede, inseamna ca ti sa fisurat motorul si a patruns lichid de racire in el, e grav, incearca sa depistezi de unde iti curge si sa duci masina la un mecanic