| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca daca merg cu rezervorul plin (full ) consum mai putin motorul (benzinar, (scuter) )? cine imi poate spune cv trucuri pentru un consum mai mic la un scuter si cv aditivi de curatare si intarire motorului? funda

6 răspunsuri:
| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Aditivi gasesti la benzinarie iar despre un consum mai mic: pune-ti un carburator mai mic.winking

| Danielcristian a răspuns:

Consumul mai mic mai poate fi folositor prin eliminarea greutati ne necesare si logic daca rezervorul e plin automoto e mai greu iar consumul creste, aditivi gasiti la orice benzinarie atit pentru diesel cit si pentru benzina.

| dru1darius a răspuns:

Ce scuter ai?

| dru1darius a răspuns:

Pune un carburator de 12(in caz ca ai mai mare), si ce sa zic, carburatorul curatat, burete aer nou, bujie buna, si cam atat

| MasterXXL a răspuns:

Nu prea cred si uneori(cel putin la mine)cand merg cu rezervorul plin se ineaca motoru...

| popavlm a răspuns:

Daca si scuterul consuma mult... pune-i gpl si gata laughing