| WayhaughtK a întrebat:

Este mai greu sa conduci/parchezi un SUV fata de o berlina?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E mai mic in lungime si putin mai inalt reprezinta un avantaj in parcari. Dar intretinerea lasa de dorit la un salariu de om sarac pe Romania

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai vizibilitate mult mai buna din SUV

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu am un break care pentru oamenii obisnuiti cu conserve de genul Golf, pare imens. Are putin sub 5 metri lungime, si latime destula.
Eh... Cand am urcat intr-un XC90... Mi-am dat seama ca eu nu am masina mare. Nu e greu de parcat, ca ai vizibilitate buna de sus, dar e al naibii de mare.
Jeep Grand Cherokee nu mi s-a parut la fel de mare, ala e usor de parcat. Dar SUV-urile au nevoie de mult spatiu pentru parcare, chiar daca manevrele se fac usor. Avantajul ar fi ca pot urca pe bordurile mai mici, unde e posibil.

| Alexuţ02 a răspuns:

Depinde cât de șofer ești și câți ani ai de condus, în majoritatea cazurilor.
Suv urile mai noi au cameră pe spate, senzori parcare, deci nu poate fii așa de greu.

Răspunsul la întrebarea ta e Da la chestia cu parcare, iar la treaba cu, condusul trebuie să fii atent în jurul tău, mașina fiind mare poți lovii altele fără să vrei.

| Alverto a răspuns:

Într-un SUV te simți mai protejat, mai bine, mai relaxat, mai stabil. Și nu e mai greu, acum depinde cat de bine stai cu condusu'. Un SUV e mai bun din toate punctele de vedere, eu îți recomand un X5

| suntserios a răspuns (pentru Alverto):

Niciun SUV nu e mai stabil ca o berlina din clase de pret aproximative bineinteles...

| Alverto a răspuns (pentru suntserios):

laughing adică vrei sa spui că o berlina e mai aerodinamică ca un SUV

| suntserios a răspuns (pentru Alverto):

Este si mai aerodinamica, dar in primul rand stabila ca despre asta era vorba.