| anonim_4396 a întrebat:

Eu am un golf 5 1.9 din 2008. As dori sa știu dacă pot sa-mi pun leduri pe faza scurta si lunga dacă am inscripțiile pe far,, 00HR 00HC,,. Nu am faruri cu lupa, dar am spălătoare în far.
Dacă poate cineva sa-mi răspundă exact dacă pot pune leduri, dau funda.

Răspuns Câştigător
| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Da, puteți folosi farurile cu leduri pe faza scurtă și lungă atâta timp cât aveți codurile corecte. Codurile 00HR și 00HC înseamnă că aveți faruri cu lupă și spălătoare. Acest lucru înseamnă că puteți monta faruri cu leduri pe faza scurtă și lungă. Vă recomandăm să vă asigurați că farurile cu leduri sunt certificate și omologate conform legii. Asigurați-vă că farurile cu leduri sunt aprobate și compatibile cu mașina dvs. Înainte de a le instala.

| Buta1 a răspuns (pentru Ionut_Sur_1987):

Nu am faruri cu lupa, sunt farurile stock de la golf 5, dar am aceste inscripții 00HR și 00HC. Pe aceste faruri nu pot pune leduri nu?

1 răspuns: