| Gangu_Delia_1989 a întrebat:

Eu pot conduce masina unui prieten mai mult timp daca am toate actele in regula si daca sunt oprita de politie au dreptul sa-mi ia talonul?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu ai un act de la prietenul tau (de ex. un contract de comodat sau o procura speciala), prin care ti-a incredintat masina sa o folosesti, politia poate crede ca ai furat masina si de aceea ti-ar putea retine certificatul de inmatriculare pana la lamurirea situatiei.

| Shadow136o a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nu se retine niciun certificat de înmatriculare. Doar primește amenda

| darrio2007 a răspuns:

Nu spui de ce sa iti ia talonul.
Eu ti l-as lua pentru gramatică.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe ce motiv sa iti ia talonul?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, prietenii îți pot încredința legal mașinile lor, dacă deții permis de conducere.