| anonim_4396 a întrebat:

Eu sunt in italia si la vara o sa vin cu masina parintilor in romania. vroiam sa stiu daca am nevoie de o autorizatie de la ambasada ca sa pot folosi masina in afara italiei. la intoarcere ma duc in olanda si apoi in italia.

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Rumburak - poti preciza si legea in care se precizeaza acest lucru?

| adryano_3550 a răspuns:

Poti merge la comune unde esti tu si iti faci procura gratis ca poti folosi masina tatalui tau in Italia poti circula fara dar in afara italiei nu. bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e necesar sa ai o autorizatie santem in UE si ai libertate de circulatie

| RUMBURAK a răspuns:

Nu ai nevoie de nici o autorizatie de la ambasada. dar daca tu conduci o masina care nu e pe numele tau si propietarul nu este cu tine ai nevoie de procura de la notar. drum bun.