| Nikolassss a întrebat:

Exista diferenta la motor intre bmw 535d e60 din 2009 si bmw 335d e92 din 2009? Si daca ii scot filtru de particula afecteaza cu ceva motoru etc? Funda!

Răspuns Câştigător
| sir sanjei a răspuns:

Nici o diferenta.
Daca elimini filtrul de particule vor aparea urmatoarele:
Fum
Miros de motorina
Consum putin mai mic.

Dar daca doresti sa achizitionezi e92 iti recomand 335i sau 335xi. Sunt mult mai "fun" ca dieselul si consumul nu este cu mult mai mare.
Evident, doar cu cutie automata!

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Orice model de masina are mai multe motorizari, deci acelasi model poate avea motoare diferite.Filtru de particule nu stiu cei ala sa iti pot raspunde.Despre ce filtru mai exact vorbesti? Filtru ai la benzina, la aer, la cabina, etc. Orice filtru pus la o masina de fabricant are rolul lui, deci aia nu lau pus ca nu aveau ce face.Vad cineva spune daca schimbi pistoanele n-are nici o treaba.Pai da schimbale pune pistoane de tanc sau de avion ca totu e brici laughing

| Alexandru_Dascalu_1980 a răspuns:

Nu il v-a afecta cu nimic daca schimbi filtrul sau pistoanele motorului.