| cealapamarin a întrebat:

Motorul de pe bmw 335d sau 535d si 635d cu 286cai, este accelasi motor?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Cati litri are? Nu arata caii putere, aia poate diferi la exact acelasi motor, deci arata anul si capacitatea cilindrica.Deci daca aceste masini au motor de acelasi an cu aceiasi capacitate cilindrica, atunci este acelasi motor.Dar caii putere poate diferi, cu siguranta difera de la seria 3 la seria 5, sau chiar si in cadru seriei 3 poate diferi caii aia, depinde ce s-a pus pe acea masina.De exemplu la una pune turbo, la alta nu, normal caii sunt diferiti.La ambele pune turbo dar difera softul din calculatoru masinii care poate urca puterea si asa mai departe.
Cauta pe wikipedia, scrii pe google 2012 wikipedia, asta e un exeomplu siti da acolo detalii.Sau scrii doar bmw wikipedia si acolo iti da toata istoria, toate masinile, toate motorizarile pentru toate continentele, gasesti acolo tot ce vrei, pentru toti anii

1 răspuns:
| cealapamarin explică:

Cum cumpar o masina din Germania?