| Sam34s22 a întrebat:

Fac 18 ani curand, mi-am strans o suma de 2000€, si nu stiu ce masina sa imi cumpar.
Sunt intre mini cooper 2002-2005 adusa din Italia) si vw polo(2003-2004) ...As merge mai mult pe poli deoarece consuma mai putin si piesele sunt mai ieftine, si pentru 18 ani eu spun ca e numai buna. Voi ce parere aveti?

26 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O masina veche e buna. Eu am inceput pe un megane din 2001 sport si n-am avut probleme. Tine cont de schimbul vitezelor la 2000 rpm pentru a scoate un consum eficient si asa ingrijesti mecanica in general

suntserios
| suntserios a răspuns:

Polo clar
mini deja intra in zona de premium la intretinere

| OldSoul a răspuns:

Nu te baga pe Mini ca-s rare, iar daca se strica ceva, sau mai rau, trebuie sa schimbi un element de caroserie, acolo vezi nervi si bani aruncati.
Si desigur, fereste-te de masinile din Italia, nu sunt cele mai intretinute.
De Polo, ce sa zic, daca iei unul cu motor de 1.4 diesel, chiar ca vei avea un consum mic, si desigur piesele se vor gasi mult mai usor fata de Mini.
In rest, totul tine de gusturi si de pretentii.

| xerxes1 a răspuns:

Golf sau Polo.
Si evita tractorasele diesel.Fac prea mult fum si zgomot.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Intre astea 2 Polo cu siguranta. Si eu m-as feri de Diesel daca nu am certitudinea ca e in perfecta stare.

| missfatadelatara a răspuns:

Muamaaaa da cum ai strâns tot banii aia?

Nu de alta da mi-ar trebui niște bani multi rapid.

| Alexul99 a răspuns (pentru missfatadelatara):

Probabil ca nu i-a castigat la loto daca asta crezi laughing daca vrei si tu mergi la muncahee hee

| missfatadelatara a răspuns (pentru Alexul99):

Vai, dar ma subestimezi.

Spre deosebire de individul, eu lucrez în timpul facultății, deci bani am.

Doar ca o mașină are nevoie și de updatehee hee și dacă la loto nu merge... sad

| Alexul99 a răspuns (pentru missfatadelatara):

Si atunci raspunsul tau ar fi trebuit sa fie o gluma? ca nu ma prind laughing

| missfatadelatara a răspuns (pentru Alexul99):

Daca esti dispus să-mi dai tu banii, nu e gluma deloc rolling on the floor

| Alexul99 a răspuns (pentru missfatadelatara):

La ultima pensie promit ca o sa iti dau laughing

| missfatadelatara a răspuns (pentru Alexul99):

O sa te țin minte.

Sa nu te mire dacă atunci când faci suta o sa primești o factura de la minewinking

| Alexul99 a răspuns (pentru missfatadelatara):

Nu am sa uit, abia astept rolling on the floor

| missfatadelatara a răspuns (pentru Alexul99):

Perfect.

Ma pregătesc sa fac socoteala.

| Alexul99 a răspuns (pentru missfatadelatara):

Nu te grabi, ca ai destul timp

| Alexul99 a răspuns:

Eu iti recomand un golf 4 1.9 diesel daca gasesti, este o masina perfecta pentru un incepator. Insa daca vrei ceva care consuma extrem de putin mergi pe vw lupo, este posibil sa nu iti placa aspectul insa eu zic ca face toti banii, ajungi sa ai si consum de 3 litri/100 km cu acea masina. Si banuiesc ca o sa vrei sa te plimbi mult cand vei lua permisul, deci combustibilul nu va fi o mare problema daca alegi lupo.

Răspuns utilizator avertizat
| Bikerul a răspuns:

Daca as fi in locul tau, cu 2000 de euro mi-as lua cv mai puternic, ma refer la un bmw, audi, mercedes.Dar acum este alegerea ta ce masini vrei sa conduci si ce masini iti plac.

| GabiH a răspuns:

Polo. Si da, piesele sunt mai ieftine...iar consumul depinde doar de tine.