| MiculFaraon a întrebat:

Ford Mustang sau Chevrolet Camaro?

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Camaro doar daca este cel de 6, 2 litri varianta pentru europa de 280 de CP o ia in barba de la masini mai slabe ca si renume precum ford focus RS sau leon cupra (300 cp)
Deci Mustang.
Dar parerea mea ca ele in varianta americana merita oricare dintre ele adica fordul V8 de 5 litri si camaro de 6.2 litri happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mustangul cu motor 2.3, macar e utilizabil si in Eu

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Lada Niva... Macar ajungi oriunde, daca pui benzina in ea.

| Superior a răspuns:

Honda Civic Type-R

| Sekim a răspuns:

Salut
Lasa frate Ford si Chevrolet. uita-te la dodge demon, dodge challanger. Full tunate sau normale rup strada orice ar fi.
Uite un profil pe insta al unui baiat care are Dodge :
https://www.instagram.com/srtscorpion/

Sau poze. am ales 2 care imi plac mie mult :
https://imgur.com/a/uPUvSQ2

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Sekim):

Rup strada in SUA, de acord. La noi le rupe strada pe ele. Unde mai pui si impozitul...

| Simpatic a răspuns (pentru Sekim):

Nu cred sub nicio forma ca masinile muscle car, facute special pentru SUA pot fi conduse in siguranta in Europa. Stii de ce strazile americane sunt marea majoritate in linie dreapta (ne referim preponderent in orase) acel Dodge Demon are un ditamai motorul de 6, 2 L si cuplu cacalau, nu stiu cati il vor mai putea opri pe o curba periculoasa, mai ales ca ai asemenea senzatii intr-o masina...eu stiu ca ei zic ca e facut si pentru strada si pentru circuit (pentru circuit exista un pachet separat cu anvelope speciale si costa separat). masinile spuse de tine sunt impresionante ca aspect, ca sunet, ca look agresiv dar nu sunt pentru Romania, asta nu inseamna ca nu au unii si in RO.Si sunt mult mai scumpe decat ford mustang sau camaro,. Cele dintre care vrea sa aleaga el au ambele variante europene cu motor mai mic decat cel pentru publicul SUA.
Ford are 2, 300 cm3 iar camaro are si motorizari de 2000 cm3

De ce am zis ca nu sunt pentru. Romania? pentru ca nu au atatea sisteme performante de corectare a rotilor etc vazusem o asa zisa intrecere la fifth gear parca pe circuit intre un maseratti si un camaro varianta de asta SUA, camaroul statea numai in afara pistei...ambele conduse de piloti.

| LuccaToni a răspuns:

Cand eram mai mic imi placea Camaro. Cred ca mai mult datorita seriei Transformers.
Crescand, am trecut la Mustang.

| Heikfone a răspuns:

Dacia Logan

| MiculFaraon explică (pentru Heikfone):

Mai bine stateai in banca ta.