| gtr2rr3 a întrebat:

Funda!
Am un Passat B5.5 Facelift negru, break.

Ce modificări aș putea aduce exeriorului pentru a arăta mai bine? Fara tuning (spoilere, evacuare, praguri) doar chestii de design placut.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Mari modificari nu prea ai ce face la masina.
Spoilere-le si pragurile sunt exagerate pentru acest model.

Am avut si eu Passat iar la exterior aveam kit america, bandouri cu sidemarkere, si bari (Bara fata nu avea suport de numar) si ceva faruri/stopuri, dar nu intru in detalii, nu recomand acest gen de modificari.
Si desigur evacuare dubla (Trasa pe sub bara din spate).
Bine, suspensie sport, jante 17 discuri de frana mai mari.
In rest, nu prea ai ce-i face, acest model e o masina care atrage mai mult prin eleganta.

Ce e drept, eu voiam sa-i modific capota, si respectiv grila cam asa ca masina prezentata aici: https://www.passatworld.com/......tia-4.html

http://tuninghost.ro/......oser-4.jpg

13 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă e facelift înseamnă că deja arată bine. Poate o investiție in instalația audio ar fi binevenită

| gtr2rr3 explică (pentru sierra1):

Exact asta urmează să ii fac.
Am optat pentru ceva sh de pe focus 2...se aud bine boxele alea și la maxim tot nu gâjâie, au bass si rezonanță bună. Ai idee de pe ce alt model as putea pune?

| sierra1 a răspuns (pentru gtr2rr3):

Ia tot de la vw pentru compatibilitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai la exterior, un pachet chrom full pentru bara, rame la uși, etc. ca cel original dacă nu îl are și eventual un difuzor cu o evacuare decenta, evacuare de diesel. ceva mic și frumos ce ii da o nota de +dotări, nu evacuare cu 10cm diametru

| gtr2rr3 explică (pentru anonim_4396):

Am crom doar la rame. Nici nu vreau pe pe bare. Problema e ca sunt negru mat ca partea de jos a bateri față.
As vrea sa ii pun acele "colțare" (nu stiu exact cum se numesc) de culoare neagră lucios ca masina, dar fara chrom...numai ca nu am gasit.
Ai idee de asa ceva? Sau dacă pot pune peste cele pe care le am un anumit material?

| gtr2rr3 explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu dacă cele cu chrom ar da un aspect mai placut decat cele mate, se merită încercat.
Numai ca nu stiu sa le scot, stiu ca este destul de greu deoarece sunt foarte bine prinse...stii vreun tutorial pe Youtube?

| anonim_4396 a răspuns (pentru gtr2rr3):

IGrila te referi, e ușor de scos, pe net nu prea sunt tutoriale pentru Passat B5, este pentru golf, dar cred ca dacă urmărești pașii o poți da și tu jos https://youtu.be/uafC3cjPTN0 o alta modificare, ai putea sa pui stopuri pe led și in fata niște day-lights, in rest, cam atta

| gtr2rr3 explică (pentru anonim_4396):

Stopurile nu le modific, as pune folie, dar nu neagra de sa nu se mai vadă, ceva doar cu o mica tenta de intunecat...ce folie sa cumpar? Nu prea ma pricep...75% e ok?
Pe fata o sa pun xenon

| gtr2rr3 explică (pentru anonim_4396):

Nu grila. Acele ornamente de dedesubt...bandourile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta nu stiu, nu cred ca schimba bandourile așa mult aspectul, sa te bucuri de mașina așa cum e, pana la urma e un B5, mașina buna, arată bine Și așa cum e, Câți mai mulți km cu ea.

| gtr2rr3 explică (pentru anonim_4396):

Mersi! Da, arată bine și sunt mulțumit de ea.

Răspuns utilizator avertizat