| JohnnyR0 a întrebat:

Pe un passat b5 (1997-2000) merg omologate cauciucuri 225 45 17? Stiu ca pe facelift (b5.5) merge.

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

De ce nu ar merge? Face-lift a presupus doar față, spate la berlină, față, stopuri noi la breack. Și câteva upgrade la motoare pentru a se încadra în Euro 3/4.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu omologheaza nimeni cauciucuri. Alea doar producătorul le omologheaza. Nu le ai în Civ legal nu prea ai ce face

| JohnnyR0 explică (pentru suntserios):

Da dar pe facelift era versiunea de w8 (care nu a existat pe nonfacelift) care venea din fabrica cu jante pe 17.