| IonutSony a întrebat:

FUNDA.La inmatriculare iti opreste CIV si certificatul acela de la RAR?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

CIV o opresc cateva ore/zile, ca sa completeze datele tale pe ea, la rubrica proprietarilor.
Nu stiu despre care certificat spui tu, cel de autenticitate nu se mai cere, la masinile cu CIV. Inainte se cerea, si era oprit la inmatriculare, dar acum nu mai este necesar.
Certificatul de inmatriculare vechi (cu numele fostului proprietar) se opreste si el, nu il mai primesti la loc, ca se radiaza inmatricularea respectiva.

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Sa iti opreasca definitiv sau cum? Nu se opreste nimic din actele originale...este necesar sa le ai in copie si original dar niciodata nu se opreste originalul la vreun document.