| syjey a întrebat:

Funda:pentru un motor ca HONDA HORNET de ce fel de permis am nevoie?

Răspuns Câştigător
| andrewpeter a răspuns:

Pai daca nu ai categoria A si nu ai nici 24 de ani singura solutie este sa faci A2 si sa iti iei un motor de pana la 500 cm3. Dupa 2 ani de experienta poti sa faci si categoria A, sau astepti pana la 24 de ani si faci direct pentru A. big grin

| syjey explică (pentru andrewpeter):

Si ce motor mi-ai recomanda care se incadreaza in categoria A2?

| andrewpeter a răspuns (pentru syjey):

Eu vreau sa incep cu un chopper de 125 cm3 sau maxim 250 cm3. Ii mai sigur asa. Poate dupa un pic de experienta o sa caut alt motor mai puternic. Nu te grabi sa iti iei motor mare, pentru ca ii bine sa ai un pic de experienta dobandita pe un motor mai mic. Cunosc un caz nefericit in care cineva o inceput cu motor de 500 cm3 si nu lo putut stapani. Mult succes! Si asfalt uscat big grin happy

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

In functie de capacitatea cilindrica.Categoria A mai mult ca sigur.

| viotedy a răspuns:

Pai este de 500/600/750/1000/1500 cm3.categoria A.

| DollerBill a răspuns:

Cica au bagat astia o alta sectiune la permis thinking