| gtr2rr3 a întrebat:

FUNDA! Salut! Ce va place cel mai mult un Vw Passat 2009, Audi A4 2009 sau Ford focus 2011? Care va place cel mai mult la interior, exterior, confort, fiabilitate, siguranta si care va e ce-a mai draga, care va place cel mai mult? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Florian20405 a răspuns:

Focusul parerea mea pica din start,pentru ca nu il vei putea compara cu grupu vag(VW, AUDI, SEAT, SKODA)
Ca si exterior as alege Audi a4, ca si interior clar passat care e super.
Deci daca alegi passat sau a4 cam tot aia e, numai ca la a4 te poti lauda ca e "audi" si ca e mai "scumpa". big grin
Concluzie=>Passat! big grin

10 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Ce-a? ai peste 18 ani si te bate gramatica? rolling on the floor)).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ar fi o masina cu designul exterior al lui A4 si interiorul Focusului ar fi perfect

| neutrino a răspuns:

Mie- mi place Fordul.

| relian a răspuns:

Audi la toate capitolele.Despre Ford ce pot sa zic, nu stiu daca se poate baga in aceasta comparatie.Despre VW la fel este o masina slabuta, dar e buna iti faci treaba. Daca era sa faci o comparatie atunci puteai alege Audi-Mercedes si BMW.Aici da puteai discuta si compara.Asa cum sa compari o masina de lux cu niste trotinete, sa fim seriosi. Unia vad spun ca audi este sora a lui VW doar ca se numeste audi.Asta poate in mintea lui.Nu se apropie nici un VW de un audi la nici o clasa oricare ar fi ea.Comparativ ar fi cam asa. Iaht-barca cu visle si pluta.asta pentru cei care nu au folosit aceste masini deloc si care le-au vazut doar pe strada.Sa compari ceva masini ar fi trebuit nu doar sa te urci odata in ea ci sa o folosesti ceva timp.ce trebuie sa placa la o masina? Atunci cind o vezi sa te simti bine, sa nu-ti sara ceva in ochi nelalocul lui la acea masina.Cind esti inuntru sa te simti confortabil, sa ai toate la indemina, toate sa fie proportionate si asa mai departe, sa o simti ca face parte din tine.Te asigur ca nu vei simti toate astea la un ford.

| kar1GaNNN a răspuns:

Audi A4

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Audi A4 2009. E o clasa peste Passat si vreo 3 peste Ford Focus.

| paulmicutz a răspuns:

Audi a4.

| MoshEne a răspuns:

Audi A4 desi nu-mi place nici una din ele...

| Dxccube a răspuns:

Vw Pasat 2009 e foarte bun, rezistent si confort bun eu Vw prefer...Si depinde ce motor ai pe ea..benzinar sau diesel? Cel mai recomandat e diesel.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Dxccube):

Passatul e sora low-costa a lui Audi. Este exact aceeasi diferenta ca intre Logan si Megane.