| jon22 a întrebat:

Funda.Va cer si eu o parere.Cand schimb viteza fie ca sunt pe loc sau in mers se aude al clant-clant.Este normal sa fie asa?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Nu e normal este ceva la cutie, nu intra greu in anumite trepte sau in toate? Posibil pinioane, semiriguri pe acolo
Sau in cazul cel mai fericit ceva la timonerie

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

De verificat pentru linistea ta si inlocuit daca nu ai facut-o demult sau niciodata uleiul la cutie, nu este o operatiune scumpa!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca intra foarte bine in viteze, e normal sa faca acele "clancuri". Din experienta mea, cutiile care sunau asa, schimbau foarte bine in mers. La Opel e mai pronuntat acel zgomot, si nu prea le vezi cu defecte la cutie.
Pentru linistea ta, unge timoneria cu vaselina.