| anonim_4396 a întrebat:

(Funda)Vreau sa imi spuneti care dintre urmatoarele masinii e cea mai buna la viteza rezistenta. Deci sa incepem cu un Chervolet Aveo 1400 16 valve 95cai putere din 2008 cu 45mii km rulati consum 6% fabricata in japonia.Si un Audi a4 din 99 motor 1800 Turbo 120 cp din frabicatie cu un chip de 35 cai putere total 155 cai putere 5 valve consum 12% fabricata in Germania. Doresc maxim profesionalism vreau sa stiu care este cea mai buna masina care ati alege-o voi?

10 răspunsuri:
| DeejayAndr3y a răspuns:

Audi a4 are si motor 1800 TUBRBO deci este de 1.8 L, 120cp..bun...chip de 35 cai..deci [e cipata are 155 cai] nu conteaza puterea de valve] 12% consum.e mic.

Chevrolet. 16 valve[nu conteaza astea] 95 cai mica, an 2008. 45mii km[a dat KILOMETRAJUL peste cap adica iti da teapa] 6% consum...mic...din japonia.[chinezarie]

Deci AUDI..eu te-am ajutat!

Funda:]

+ ca audi are 250mii km adevarati.

| VolkswagenGrup a răspuns (pentru DeejayAndr3y):

O mica corectare...de la china la japonia e o diferenta uriasa...

| VolkswagenGrup a răspuns (pentru DeejayAndr3y):

Si inca ceva...valvele conteaza mult.

| Robo97 a răspuns (pentru DeejayAndr3y):

happy chervolet e deja al meu si am un prieten care are audi si vrem sa vedem care e cea mai bune...si sa iti zic ceva de la china la japonia e o diferenta uriasa... si zici ca valvele nu conteaza? crezi ca masina ar mai intra in ture fara valvelaughing?

| DeejayAndr3y a răspuns (pentru Robo97):

Pai..eu mi-am dat cu părerearolling on the floor Atunci nu face schimb..eu zic sa o dai pe un bmw 318..320...an 2003..sau chiar la 2000 in jos e ff buna masina.

| Robo97 a răspuns (pentru DeejayAndr3y):

Ma tot nu ai inteles ca nu imi trebuie alta masina vreau sa vad care e cea mai buna...doamne.

| Ykuzo a răspuns (pentru Robo97):

Stai calm! Oamenii ţi-au sugerat alte modele care sunt mai convenabile. Eu am să îţi spun să alegi Chevrolet Aveo deoarece are consumul foarte mic iar 12% pentru o maşină, mănâncă mult din buzunar... Faptul că Aveo are 16v este un lucru foarte bun plus că este din anul 2008. A4 este din 1999 şi normal este bătrân şi forjat. Cu toate că maşinile nemţeşti sunt printre cele mai bune, în acest caz, recomand Chevrolet Aveo.

| Robo97 a răspuns:

A si am uitat sa mentionez ca audi are 250mii de km rulati

| DeejayAndr3y a răspuns (pentru Robo97):

Dar nu mai bine iti iei tu un bmw 318i pisicuta? este ff bun

http://world-viewer.com/data_images/bmw-318i/bmw-318i-03.jpg

| VolkswagenGrup a răspuns:

Hmm e adevarat ca dea lungul anilor germanii produc cele mai bune masini.dar sa nu subestimam japonezii care au fost pe locul 1 in lume al tehnologiei moderne..consum la audi e foarte mare si acel chip pus la motor nu ofera in nici un caz 35 cp daca nu e original si e un chilipir la 50-100 euro ..masina avand 13 ani aproape 14 ani vechime sia pierdut puterea...asta se vede si prin consumul exagerat de mare iar cele 5 valve pfff... in schimb chevroletul fiind echipat cu 16 valve caii vor rezista mai mult. puterea masinilor cred ca ar fi apropiata dar daca vb de top speed chervoletul clar da clasa la audi deoarece e foarte vechi si nu mai rezista la viteze mari eu as alege chervoletul deoarece in acel audi nu vad un viitor bun..in 3 4 ani va fi la dezmembrari.