| Num3Ascuns a întrebat:

as vrea sa imi iau o motocicleta pentru naveta(parcurg zilnic cam 20km mai mult sau mai putin)(drumuri pe care merg cu 50Km/h)! Ma gandeam la ceva de 250 sau 125cmc, nici gand 50cmc care sa fie fiabila si ieftina de intretinut! Care model al carei marci mi s-ar potrivi?

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Eu unul recomand un Suzuki Burgman un scuter nu motocicleta pentru naveta fiindca au intretinerea mult mai ieftina, daca totusi preferi motocicleta ai putea sa te orientezi spre un Suzuki Bandit sau ceva de la Honda oricum nu prea vad motivul uneia de 600 cmc, cel mai bine nu vad de ce sa iei ceva de 250 fiindca sunt motoare destul de proaste, cu vibratii mari care nu rezista exagerat de mult mai ales daca iei motocicleta pentru naveta!

| a1doru a răspuns:

Poti sa-ti cumperi orice marca de motor ''de strada'', cu exceptia chinezariilor.

| Baddboy a răspuns:

Ia"ti o aprilia sr 125

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yamaha XT125R, o sa fii uimit cum trage.