| ღHoneyBunnyღ a întrebat:

Heey`:* Buna TPU`:*. as vrea si eu sa stiu daca s-a aprobat legea aceea cu permisul de conducere la 17 ani... daca esti insotit in dreapta de un adult.ms frumos:*

funda:X

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu s-a aprobat, este doar o propunere. Numai bine!

| mgtow a răspuns:

Doar de cel teoretic poti da apoi astepti sa faci 18 ani ca sa dai de examenul practic putand da clase practice cu masina (17 ani) inainte de examenul cu politia. Treaba cu adultul de langa tine nu e valabila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,
Nu, inca nu s-a aprobat legea cu permisul, dar din cate am inteles, poti conduce la 17 ani pe anumite drumuri cu un adult cu licenta langa tine. Dar, daca vrei neaparat sa conduci o masina la 17 ani, exista masini pe care poti sa le conduci de la 16 sau 17 ani in sus. Iti trebuie decat un buletin si sa stii semnele de circulatie. happy

| TraficantDePufuletzi a răspuns:

Salut. Acea lege s-a aprobat. Cei care nu stiu mai bine nu vorbesc. tongue Poti sa faci linistit de la 17 ani. Si fratele meu mai mic a inceput sa il faca si are 17 ani. Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?