| helentpu a întrebat:

Hei! Pentru cei care dețin permis de conducere, aș vrea și eu să știu dacă informațiile din OUG te ajută la ceva, sau pot, pur și simplu, să trec direct la REGULAMENT. Mulțumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu sunt esentiale pentru examenul de obtinere a permisului, poti citi direct regulamentul.

| sorinake a răspuns:

Helentpu, orice informatie care are legatura cu sofatul iti va fi mai devreme sau mai tarziu de folos.
Nu trebuie sa inveti, sa tocesti, dar citeste, informeaza-te!

Multa bafta la testare big grin

| helentpu explică (pentru sorinake):

De citit, le voi citi, însă nu știu dacă sunt incluse în chestionare, dacă sunt esențiale.
Mulțumesc!

| sorinake a răspuns (pentru helentpu):

Sunt esentiale pentru ca au legatura directa.
Uite spre exemplu : Ordonanta de urgenta a Guvernului nr. 195/2002 privind circulatia pe drumurile publice.
http://www.prefectura.cl.gov.ro/......-la-zi.pdf

Neaparat trebuie sa inveti ca asta e de fapt teoria ce sta la baza examenului :D

| emipenet a răspuns:

Hei! Da ajuta, fara alecele informatii, condusul at fi mai inprudent, pana la urma de aceea sunt legii
funda?