| Stefan_George_1987 a întrebat:

Am o bicicleta cu motor si recent am cumparat un kit de semnalizari.Problema este ca atunci cand motorul este oprit merg ok semnalizarile dar atunci cand motorul este pornit si semnalizez nu mai licareste semnalizarea, sta aprinsa tot timpul. Oare de la ce este?

1 răspuns:
| DaniTDCI a răspuns:

Pentru ca este conectata direct la motor,adica motorul e ca un generator, un sfert de rotatie a pistonului inseamna putina energie, de aceea a ajuns sa nu iti mai palpaie semnalizarea, ci sa mearga incontinuu, pune-i si tu o baterie de scuter