| Sholl a întrebat:

Hei TPU, am o intrebare. Dacă ai categoria CE ti se adauga automat pe permis și categoria BE sau pentru BE faci separat si pentru CE separat?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Intra be singur dupa ce ai ce si de la fel e daca scoti d

| lpavel a răspuns:

Totul se face separat! bine ar fi sa fie cum zici tu dar vezi tu mai trebuie sa traiasca si ei din ceva... laughing

| suntserios a răspuns (pentru lpavel):

De ce induci omul in eroare daca nu ai nicio cunostiinta despe codul rutier?

Ia citeste tu articolul Art. 241
(2) a) permisele de conducere eliberate pentru categoriile C1E, CE, D1E sau DE sunt valabile pentru ansamblurile de vehicule din categoria BE;

Nici macar nu are logica sa dai de BE cand ai luat CE

| Sholl explică (pentru suntserios):

Nu ai inteles întrebarea, eu am permis categoria B si as vrea sa dau si pentru BE, am 18 ani si până la 21 când pot da pentru C si CE mai durează si de aceea am întrebat dacă odata ce dai CE ti se adauga automat si BE să nu mai dau acum la 18 ani aiurea BE. Si inca ceva, sa inteleg ca daca ai BE ti se adauga pe permis și c1e ai d1e?

| Sholl explică (pentru suntserios):

Am citit ce mi-ai spus si m-Ai lămurit, mersi!

| mgtow a răspuns (pentru Sholl):

Nu intra C1E si D1E daca scoti BE. Alea se adauga indata ce ai CE facut intra singur C1E si BE apoi daca scoti D la 24 intra D1E si DE. D1E si C1E nu isi are rostul la nimic nici n-ar trebui sa le mai bage in permis