| cristi2112 a întrebat:

Pentru conducerea unui tractor in zona rurala, fara a parasi-o, ce documente sunt alternativele unui permis de conducere?

Răspuns Câştigător
| Konstantin_LA_1991 a răspuns:

Du-te la primaria din comuna si iti da un act, si poti sa-l conduci linistit in comuna respectiva

| suntserios a răspuns (pentru Konstantin_LA_1991):

Daca tot dai o astfel de informatie detaliaza te rog... ce act tine loc de permis?

| Konstantin_LA_1991 a răspuns (pentru suntserios):

Nu stiu ce fel de act, dar un prieten de-al meu avea asa ceva, si avea si un jeep, tot asa cu numere galbene la fel ca alea de pe moped, dar nu avea voie sa paraseasca localitatea

| suntserios a răspuns (pentru Konstantin_LA_1991):

Pai si daca nu stii despre ce e vorba de ce dai sfaturi. Una e inmatricularea la primarie a unui vehicul si alta e permisul de conducere

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista asemenea documente, ai nevoie de permis de conducere categoria Tr.
De asemenea tractorul se poate conduce si cu permisul de categoria B.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista document alternativ.

Ori ai permis si atunci poti conduce pe drumuri publice... ori nu conduci deloc pe drumuri publice si atunci nu ii pasa nimanui.