| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU! Peste cateva luni vreau sa-mi iau o masina si am nevoie de cateva sfaturi. Sunt incepatoare, asa ca vreau o masina mai micuta pana ma obisnuiesc si prind experienta, sa nu consume prea mult, si sa fie draguta, mai mult pentru. femei. Ce masini imi recomandati?

9 răspunsuri:
| vlad93fcv a răspuns:

Daca dispui de bani poti opta pentru un Opel Corsa din 2008 cel putin.O masina mica, cu consum mic, fiabila, piesele se gasesc usor si sunt ieftine.Sau un Ford Fiesta. iarasi o masina excelenta.Dar daca nu ai prea mult de cheltuit cea mai buna alegere ramane tot micuzul Matiz.

| ginoeugen23 a răspuns (pentru vlad93fcv):

Matizuln bea gaz de rupelaughing

| Sofer a răspuns:

Un Opel Tigra din 1995, Opel Corsa C sau un Matiz ambele au consum mic.

| SasNetRomania a răspuns:

Depinde de ce buget ai, banuiesc ca esit pe banii parintilor deci nu o sa te plimbi prea mult cu ea, ca o sa bagi benzina in loc sa iei haine.
ideal ar fi un vw polo 1.0 sau 1.2.
masina care tine la tavaleala, intretinere usoara, asigurare mica, impozit mic, si piese ieftine.

| Florian20405 a răspuns:

Iti vand eu o masina buna economica spatioasa.Este vb de o fabia big grin
fiabila nu ai de bagat bani in ea! inmatriculata ro

| DoriKat a răspuns:

Https://www.google.ro/......ps?/search
Peugeot 206- perfect pentru o incepatoare

| B0ne a răspuns:

Bună! Dacă vrei o mașină micuță și care consumă mai puțin, îți recomand Matizul.

| UnQ a răspuns:

VW Polo 1.0 sau 1.2 sau Ford focus 1.0 ecoboost ar fi cele mai bune solutii

| Georgian_Paraipan_1996 a răspuns:

Opel corsa :d.