| Kane20 a întrebat:

Va salut TPU! Dețin permis de conducere de 6 luni și am condus câteva zile pe mașina unui prieten! Era de câteva ori sa am evenimente mai neplăcute gen am mai încurcat benzile am întrat pe contrasens crezând ca e banda mea, pe un drum de tara în curbe strânse nu m-am uitat la indicatoarele de pe sensul de mers etc. Eu de fel știu sa conduc asa, știu ceva! Întrebarea mea e cum sa fac sa ma perfecționez mai mult sa capăt mai multa experienta sa evit pericolele și sa prind mai multa experienta și sa mai cinduc mai bine! E nevoie sa mai fac cursuri de conducere la o școală se mai poate dacă am permis? Cum sa stau când conducere cum privesc spre botul mașini la asfalt sau cum gen? Vreau sfaturi de la cei cu experienta nu vreau răspunsuri batjocoritore, cât mai serios! Mulțumesc funda!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Stau si ma gandesc cum ai luat permisul conducand asa de haotic? Mai fa niste ore de conducere, ca se poate. Pana nu omori pe cineva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu cat conduci mai mult cu atat capeti mai multa experienta. E atat de simplu.

| Catrice a răspuns:

Ma întreb cum sa nu știi ca ești pe contrasens cu numai 2 benzi...

| MiraMiraMira987654321 a răspuns:

Ai permis de 6 luni si stii doar ceva? cum ai luat permisul?
E indicat sa mai iei niste ore. Se poate chiar daca ai permis.

| Kane20 explică:

Gen unde privesc în laterale oglinzi la asfalt etc cum gen sa observi orice.