| Andreea0512 a întrebat:

Hello TPU!
Astăzi am avut traseul și din păcate l-am picat, însă cea mai mare greșeală a mea a fost să nu-mi schimb instructorul, care era total dezinteresat și cu care am "învățat" să parchez abia cu o zi înaintea examenului. Eram 100% sigură că pic.
Acum aș vrea să-mi schimb instructorul pentru că cu acest instructor nu voi ajunge nicăieri, însă problema e că toți de la această școală de șoferi sunt la fel, deși toată lumea îi lăuda, așa că m-am înscris aici.
Aș putea să fac ore de condus cu un alt instructor, indiferent că este el independent sau de la o altă școală de șoferi? Ar fi okay lucrul ăsta din moment ce plătesc fiecare oră de condus. Și în legătură cu mașina, dacă aș putea să-mi schimb instructorul, aș da examen cu mașina instructorului cu care am făcut prima data sau cu cealaltă, cu care aș face cu viitorul instructor? Repet, nu de la școala la care sunt înscrisă.
Vă mulțumesc pentru timpul acordat și pentru răspunsuri!
Multă sănătate, o zi bună vă doresc tuturor❣️❣️

Răspuns Câştigător
| Robertandrei4858 a răspuns:

Buna, si eu am avut neplacuta experienta sa am un instructor de genul si stiu prin ce treci. Ce iti pot recomanda eu este lucrul urmator : intri pe scoalatop.ro si vezi acolo "clasamentul " dupa numarul de persoane admise din orasul sau resedinta de judet din care faci parte. Alegi unul bun si iei legatura cu el, el iti va spune tot ce trebuie sa faci. Va trebui sa mergi la scoala sa iti faci fisa de transfer iar noului instructor ii vei plati un minim de 6 ore de condus. Tu la traseu vei merge pe masina noului insructor.

| Andreea0512 explică (pentru Robertandrei4858):

Îți mulțumesc foarte mult pentru răspuns, m-ai ajutat foarte foarte mult❤️

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Bineanteles că instructorul este de vina.

| Andreea0512 explică (pentru darrio2007):

Greșeala mea a fost să nu-l schimb, în rest el este vinovat. Nu sunt genul care să dea vina pe altcineva pentru eșecul meu, dar din moment ce nu am fost în stare să ies dintr-o parcare din cauza că el nu m-a învățat, nu consider că sunt vinovată.
Mă bucur că împărtășești această părere, te salut!

| darrio2007 a răspuns (pentru Andreea0512):

Asta tine si de orientarea in teren. El doar iti arata dar tu apreciezi distanta si eventualul traseu de iesire din parcare.

| Andreea0512 explică (pentru darrio2007):

Făcând doar o parcare laterală în toate cele 15 ședințe, nu cred că sunt în stare să apreciez distanța când vine vorba de parcat.Nimeni nu se naște învățat și chiar nu aveam cum să gestionez situația respectivă.

| DaniTDCI a răspuns:

Din pacate nu poti merge la un instructor de la o alta scoala de soferi, singura solutie e sa iti alegi alt instructor de la scoala ta.