| anonim_4396 a întrebat:

Astăzi am fost sa ma programez la traseu, examenul auto! Si când m-am dus acolo mi-a zis ca scoala mea tocmai pe 25 Aprilie poate sa ma programeze iar mie imi expira cazierul pe 21 si nu m-au programat mi-au zis sa scot alt cazier. Acum maine o sa il scot si ma duc iar. Exista vreo posibilitate sa te prigrameze mai devreme? Am auzit ca se poate face o cerere ceva! Sau oare dacă le zic ca o sa plec din țara? Credeți ca o sa ma programeze mai devreme? Macar peste 4-5 saptamani nu peste 2 luni.

14 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti face o cerere de reprogramare mai repede, invocand un motiv plauzibil si intemeiat, n-ai nimic de pierdut, doar de castigat. Daca nu se aproba ramane programarea avuta.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si care-i problema? Iei cazierul din nou. Nu-i problema si nici nu costa mult.

| Deea_Andreea_1985_7Jem a răspuns (pentru Salontanul):

Problema e ca vreau sa dau in maxim 5 saptamani... si voi dacă ați fost in situația asta știți cum e. Cine nu a fost nu știe. Nu ma interesează ca plătesc sau nu cazierul as plăti dacă se poate sa ma programeze cât mai devreme.

| AFR81 a răspuns:

Cel mai probabil va ramane programarea initiala. Totusi, de ce te plangi? Eu am luat sala pe 20 decembrie si m-a programat pe 13 aprilie. Asta e sistemul.

| mihaicelsfant a răspuns (pentru AFR81):

LOL. ce urat frate

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Mai devreme nu cred, mai tarziu e foarte posibil laughing)
dar nu inteleg, nu te programeaza imediat dupa ce dai sala?

| Heureuse a răspuns:

Din păcate asa merge şi pe mine m-a programat la fel. Nu prea ai ce sa faci asa e regula şi daca sunt mulți.

| Deea_Andreea_1985_7Jem a răspuns:

O sa încerc, cu siguranța. Dar cererea asta e un model tip? O iau de la ei de la poliție sau fac eu una! Dacă trebuie sa o fac eu imi poți da un exemplu ce sa scrii te rog mult. Multumesc mult!

| Ionut_Dan_1998 a răspuns:

Nu te va programa nimeni mai devreme! Asta este sistemul, pana te programezi la trasaeu iti recomand sa-ti mai cumperi niste ore(Sedinte) de condus! Cu cat esti mai pregatita cu atat este mai bine! Mult Succes!

| Robber01 a răspuns:

Eu am dat sala si m-a programat peste 1 luna si ceva. M-am dus cu o cerere cum ca plec din tara in perioada respectiva si l-a reprogramat in saptamana urmatoare. Ar trebui sa faci la fel Doar incearca..nu pierzi nimic

| Morariu_Daniel_1999 a răspuns (pentru Robber01):

De unde ai luat cererea?

| Robber01 a răspuns (pentru Morariu_Daniel_1999):

O scrii tu de mana, atasezi o copie la bilet sau ceva. o dovada

| Miu_Milka_1995 a răspuns:

Cam aceeasi problema o am si eu am picat traseul in februarie si m-am dus ieri sa ma reprogramez din nou mau intrebat l c scoala is si cand le-am spus l c sc is mi s-a spus sa vin din10 mai le-am spus ca in 24 aprilie imi expira dosarul si mi s-a spus ca nu au c sa faca ajutor am luat sala din prima am avut orasul in noiembrie dar am fost plecata la munca si nu am putut veni am venit... ajutor c as putea face am nevoie de permis la lucru...si trebuie sa si plec inapoi la sf lu aprilie c as putea face va rog un mic ajutor un sfat

| Danutza_Dana_1996_pKrU a răspuns:

Astazi am luat sala si mau programat la traseu la 4 luni pot sa ma reprogramez iar la traseu si daca pot undr