| ddddddaaa a întrebat:

HELP! Mi s-a suspendat carnetul. Acum am dovada. Daca legalizez dovada si o traduc in limba engleza la un notar, pot circula cu dovada in afara Romaniei?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o prevedere expresa in acest sens in legislatia rutiera. Problema este ca dovada este valabila numai 15 zile si ce te faci dupa aceea, te intorci iar in Romania pentru prelungire? Numai bine!

| gabymnsc a răspuns:

Contestatie la p-v in instanta, cerere la pol. pentru restituirea permisului pana la solutionarea cauzei, si drum bun.