| 1Mihai1 a întrebat:

Salut, cand dau bac-ul la limba engleza daca stiu sa traduc o sa ma descurc?

3 răspunsuri:
| PotHed a răspuns:

Ar cam trebui sa stii sa traduci subiectul care iti pica dar nu suficient. Trebuie ai habar si la proba orala si la cea scrisa cu alte cuvinte nu e suficient sa stii sa traduci, trebuie sa stii sa o vorbesti (limba) si sa o scrii, nu doar sa stii ce inseamna.
Bafta!

| mady_8925 a răspuns:

Nu e nevoie sa stii numai sa traduci.Trebuie sa stii timpurile verbale, substantive.intr un cuvant gramatica limbii engleze

| alexuta_1437 a răspuns:

Cum poti sa postezi o asemenea intrebare!